InfoKomodityRostlinná výrobaChmel a pivo

Význam pivovarnictví pro americkou ekonomiku

23. 07. 2019

22.7.2019 - Podle nedávno zveřejněné studie přispívá pivovarnický sektor v úctyhodné výši 328,4 miliard amerických dolarů k hrubému domácímu produktu USA, což v podílovém vyjádření dosahuje hodnoty 1,6 %. Tuto studii si nechal zpracovat Beer Institute – nevládní organizace zastupující především velké a střední pivovary v USA, distribuci a dovoz.

Rovněž další čísla a srovnání vyplývající ze studie mají za cíl představit pivovarnictví jako jeden ze stěžejních výrobních sektorů. Pivo je v USA stále nejoblíbenějším alkoholickým nápojem a díky jeho výrobě a spotřebě je ve Spojených státech zaměstnáno 2,1 milionu obyvatel, tj. od pěstování chmele, obilovin a samotné vaření, přes distribuci až po maloobchod a točení piva v barech a restauracích.

V oblasti vaření piva, případně jeho dovozu ze zahraničí je napřímo zaměstnáno 70 tis. lidí, z čehož necelých 60 % je zaměstnáno ve velkých a středních pivovarech. Zbytek je počítán na mini- a řemeslné pivovary a import. Dle hrubého propočtu tak jedna pozice v pivovarnickém sektoru generuje 2 pozice ve velkoobchodu, 13 pozic v maloobchodu, 1,2 pozice v dalším zpracovatelském průmyslu a 0,73 pozice v zemědělské výrobě.

Dalším důležitým údajem je příspěvek ve výši 59 miliard dolarů ročně do federálních a lokálních daní. Dle analýzy je tak cca 40 % z ceny, kterou zákazník za pivo zaplatí, daňovým příjmem.

Předmětnou analýzu si lze celou přečíst na této webové adrese: https://www.beerinstitute.org/

Trh s pivem v USA je vysoce konkurenční a díky různým překážkám i velmi náročný. Přesto je zde díky kvalitě a tradici vaření piva v České republice nesporný potenciál pro navyšování vývozu nejen produktu, ale i surovin, technologií a know-how pro pivovarnický sektor. Česká ambasáda spolu s dalšími oficiálními zastoupeními ČR se v tomto snaží českým exportérům všemožně pomáhat. Pro bližší informace o plánovaných akcích nás neváhejte kontaktovat.

Zpracoval: Petr Ježek, zemědělský diplomat,
Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D.C.


Přílohy:

Význam pivovarnictví pro americkou ekonomiku (PDF, 830 KB)

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

26. 08. 2019

EuroEuro25,765
DolarDolar23,274
LibraLibra28,469

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Jak veliký problém pro vás letos představují hraboši?

počet hlasů: 736

Akce AK:
22. Srpen
Země živitelka, 46. ročník více ›
26. Srpen
Jednání Myslivecké komise AK ČR více ›
31. Srpen
Dožínky Brniště 2019 více ›
31. Srpen
Ochutnávka RP - Dožínky Petrovice (okr. Příbram) více ›
31. Srpen
Krajská expozice národních plemen drůbeže a králíků více ›
Akce škol:
16. Září
Hejnický dřevorubec více ›
20. Září
ZAHRADNICKO–ZEMĚDĚLSKÁ VÝSTAVA LIBVERDA 2019 více ›


Dnes se konájí 2 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz