InfoInzercePráce

ZAHRANIČNÍ PRACOVNÍCI aktualizace platná od 5.6.2020

09. 06. 2020

V návaznosti na jednání vlády ČR a schválení nového Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví došlo ve vztahu k zemědělství a potravinářství od 5. června 2020, od 12.00 k těmto změnám:


Dle Ministerstva zahraničních věcí se od pondělí 8. června vízová agenda v souvislosti s otevřením vízových středisek na Ukrajině tento týden navrátí do původních procesních kolejí a tím končí příprava fronty žadatelů ze strany MZe, a to jak pro zastupitelské úřady na Ukrajině, tak v Moldavsku. Žádosti o víza se budou nadále vyřizovat prostřednictvím garantů (za AK ČR: suchan@akcr.cz).

Ve vztahu k programům cílené ekonomické migrace to bude znamenat následující:
Zastupitelské úřady mohou přijímat žádosti v Programu kvalifikovaný zaměstnanec, pokud žadatelé budou vykonávat zdravotnické povolání nebo pracovat v sociálních službách, v zemědělství nebo v potravinářství pro UKRAJINU, MOLDAVSKO, MONGOLSKO, KAZACHSTÁN a SRBSKO. Aktuální čekací doba je na Ukrajině - 3 týdny, v Moldavsku - 7 týdnů, v Kazachstánu - 13 týdnů, v Srbsku - 4 týdny a v Mongolsku - 8 týdnů.


Na základě dalšího Ochranného opatření účinného od 15. 6. 2020 budou na otevřených ZÚ v zemích zařazených do Programu kvalifikovaný zaměstnanec obnovena řízení u všech cizinců (bez ohledu na vykonávanou profesi), kteří byli do Programu zařazeni před 12. březnem 2020 (tedy ne příjem nových žádostí)


V rámci urychlení procesu zastupitelské úřady již nyní obvolávají žadatele a stanovují termíny tak, aby bylo možno počínaje dnem 15. 6. 2020 již přijímat žádosti v plné kapacitě.

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

25. Září
FLORIA PODZIM - BONSAJE 2020 více ›
25. Září
AKCE ZRUŠENA: Manažerský večer zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina s odborným seminářem více ›
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Odborný seminář PK ČR - Aktuální novinky z oblasti potravinářské legislativy více ›
30. Září
Zaměstnávání cizinců v zemědělství více ›
Akce škol:
9. Říjen
Regionální výstava ovoce a dny otevřených dveří více ›
10. Prosinec
Vánoční výstava více ›


Na dnes není v kalendáři žádné akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz