Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016

InfoDotaceNárodní dotaceZemědělství, potravinářství, poradenství vloženo: 18. 10. 2016


18.10.2016 - V návaznosti na Usnesení vlády České republiky ze dne ze dne 31. srpna 2016 č. 781, kterým byl schválen materiál „Zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016“, a vládou schválený limit kompenzací škod způsobených mrazem v celkové výši 133 mil. Kč byly zveřejněny „Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016“.

Kompenzace za škody v rámci dotačního programu M.1. Zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016 (dále jen dotační program M.1.) se budou týkat těch pěstitelů-ovocnářů, u kterých došlo k více jak 50% poklesu tržeb oproti průměrným tržbám předchozích tří let, vzhledem k výši disponibilních finančních prostředků vymezených pro kompenzace a s ohledem na pravidla EU pro kompenzace za škody nepříznivými povětrnostními vlivy.

Dotační program M.1. je rozdělen na dva podprogramy, a to tak, aby pěstitelé letních druhů ovoce (broskve, meruňky, třešně, višně, švestky, rybíz červený a bílý, rybíz černý, jahody) mohli čerpat kompenzaci v co nejkratším možném termínu v rámci podprogramu M.1.1. Pěstitelům jablek a hrušek pak bude zmírnění škod realizováno v rámci podprogramu M.1.2. v návaznosti na termín ukončení prodeje ovoce ze sklizně roku 2016.

Všem potencionálním žadatelům o dotace doporučujeme, aby se s výše uvedenými Zásadami důkladně seznámili a s ohledem na plánované období podávání žádostí od 28.11.2016 do 9.12.2016 pro podprogram M.1.1. a od 3.4.2017 do 13.4.2017 pro podprogram M.1.2. na příslušné pracoviště Státního zemědělského intervenčního fondu (dále jen SZIF) již nyní začali shromažďovat potřebné doklady, kterými bude nutné prokázat výši škody.

Spolu se Zásadami budou v nejbližší době na webových stránkách Ministerstva zemědělství a SZIF uveřejněny také modelové příklady výpočtu dotace, na kterém si budou moci prakticky vyzkoušet stanovený postup prokazování škody a navazující výpočet požadavku na dotaci.

Upozorňujeme žadatele, že konečná výše dotace a sazby dotace budou po kontrole všech podaných žádostí v rámci jednotlivých podprogramů upraveny tak, aby objem finančních prostředků k proplacení zohledňoval celkový objem vyčleněných finančních prostředků.
Přílohy

Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu 2016 (PDF, 540 KB)

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz