InfoLegislativaPředpisy a metodikyEkologické zemědělství

ZÁVAZNÝ METODICKÝ POSTUP K AKTUALIZACI EVIDENCE PŮDY A EKOLOGICKY VÝZNAMNÝCH PRVKŮ

06. 09. 2016

1.9.2016 - Metodické pokyny upravují základní postupy aktualizace evidence půdy v návaznosti na § 3a a následující zákona o zemědělství. Současně obsahuje i formuláře určené pro ohlášení jednotlivých druhů změn v evidenci. Novela zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství účinná od 1.1.2015 přinesla velké množství zásadních změn souvisejících s aktualizací evidence využití půdy podle uživatelských vztahů. Z tohoto důvodu původní Metodické pokyny pro aktualizaci evidence půdy podle zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů (závazné nebo doporučené postupy pro pracovníky provádějící aktualizaci evidence půdy (LPIS)), a Metodika pro evidenci krajinných prvků pro pracovníky agentur pro zemědělství a venkov byly nahrazeny novým metodickým dokumentem.

Jednou ze zásadních změn je i převod výkonu aktualizace evidence půdy a s tím souvisejících činností z MZe na SZIF. Z tohoto důvodu je tento dokument považován za „vrcholovou“ metodiku – výklad zákona o zemědělství a souvisejících ustanovení z jiných právních předpisů, které se týkají evidence půdy a evidence ekologicky významných prvků. Tento dokument nemá za cíl úplně a podrobně popsat postup evidence půdy a EVP, ale být základem pro podrobné metodické postupy zpracované Státním zemědělským intervenčním fondem – odborem LPIS a externích registrů IACS pro pracovníky provádějící aktualizaci evidence půdy a EVP (LPIS) v rámci SZIF – OPŽL.

Změny vyplývající z nové společné zemědělské politiky se projevily jak v novele zákona o zemědělství, tak i v nutnosti vytvořit nový metodický postup. Nově jsou tedy metodické pokyny k aktualizaci evidence půdy i evidence ekologicky významných prvků začleněny v jednom dokumentu z důvodu jejich větší vzájemné provázanosti.

Aktuální schválená verze tohoto dokumentu je veřejně dostupná na webových stránkách Ministerstva zemědělství v sekci Portál farmáře.


Související odkazy

Aktuální znění metodiky pro rok 2016


Informace z února 2. 2016 podle zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů

Pokyn ke stažení

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

25. 01. 2020

EuroEuro25,160
DolarDolar22,798
LibraLibra29,836

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Akce AK:
17. Leden
Internationale Grüne Woche více ›
25. Leden
18. Zemědělský ples OAK Pardubice více ›
27. Leden
Zelinářské dny více ›
28. Leden
Chmelařský kongres více ›
29. Leden
Školení laboratorních pracovníků zaměřené na hodnocení krmiv více ›
Akce škol:
12. Únor
Den otevřených dveří ČZA Mělník více ›
12. Únor
Den otevřených dveří České zahradnické akademie Mělník více ›


Dnes se konájí 2 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2020 - AK ČR | vyroba-www.cz