InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina

Značku Regionální potravina Jihočeského kraje slavnostně převzalo osm nových výrobků

25. 07. 2017

Holašovice, 21. července 2017 – Na Selských slavnostech dnes ocenila vítězné výrobce, kteří uspěli v soutěži o značku Regionální potravina, náměstkyně ministra zemědělství MUDr. Viera Šedivá. Toto prestižní ocenění se uděluje letos již poosmé nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy. Administraci značky zajišťuje Státní zemědělský intervenční fond.

Selské slavnosti mají dlouhou tradici, konají se už po dvacáté, a to od pátku 21. 7. do neděle 23. 7. po celý víkend. Místo konání, Holašovice, jsou zapsány na seznamu světového historického dědictví UNESCO. Program je více než nabitý. Trhy, výstavy a veletrhy ukáží vše, od krajových pochutin po lidovou zručnost. Staročeský jarmark oživí doby dávno minulé a ukáže 240 tradičních řemeslníků z Čech, Moravy i Slovenska v akci. Jarmareční veselí podpoří soutěže v jízdě na koních, chytání jihočeského kapra z kádě do ruky, pojídání kynutých koláčů a pečených buchet. K tomu všemu bude vyhrávat několik desítek kapel a hudebních sdružení.

V této krásné lidové atmosféře byly dnes, první den slavností, předány novým výrobkům prestižní značky Regionální potravina. „Ministerstvo zemědělství pomáhá soutěží Regionální potravina malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a pomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. „Každý rok ministerstvo ocení na sto nejlepších výrobků ze všech krajů. O úspěchu rozhoduje vztah výrobku k regionu, použité suroviny, senzorické vlastnosti či tradičnost nebo inovativnost,“ doplnil ministr zemědělství.

V Jihočeském kraji se letos o značku ucházelo 69 produktů od 21 výrobců. O logo se soutěžilo v devíti kategoriích, vítězové byli vybráni v osmi z nich. Neobsazená zůstala kategorie Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě. Největší zájem byl o pekařské výrobky včetně těstovin. Všem výhercům srdečně gratulujeme.

Značku Regionální potravina Jihočeského kraje 2016 obdržely tyto výrobky:

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

HUGO KLOBÁSA

MARTIN ŠUSTR

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

JIHOČESKÉ JERKY ZVĚŘINA KOŘENĚNÉ

CORAX TRADING S.R.O.

Sýry včetně tvarohu

KOZÍ GOUDA – ZRAJÍCÍ SÝR

RODINNÁ FARMA VÝROV S.R.O.

Mléčné výrobky ostatní

OVČÍ JOGURT MEDOVÝ

STATEK HORNÍ DVORCE S.R.O.

Pekařské výrobky včetně těstovin

ŽITO V ŽITĚ 460 G

PEKAŘSTVÍ MPM S.R.O.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

ŠPALDOVNÍK

GALAXIE SPOL. S R.O.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

BOZÍZOVKA HRUŠKOVICE

CAR LEND S.R.O.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

nevyhlášeno

Ostatní

ČESKOKRUMLOVSKÝ KARAMEL OD VAŠKA - PAMPELIŠKOVÝ

KARAMELOVÝ SEN S.R.O.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 416 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Vladimíra Nováková,
tisková mluvčí SZIF

Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

Agrární komora ČR obhajuje požadavky zemědělců doma i v zahraničí.

Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident AK ČR

videa ›

Odběr novinek

Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.Kurzovní lístek

24. 05. 2019

EuroEuro25,820
DolarDolar23,181
LibraLibra29,309

zdroj: www.cnb.cz

Anketa

Zúčastníte se voleb do Evropského parlamentu ve dnech 24.-25.5.2019

počet hlasů: 608

Akce AK:
20. Květen
Zájezd se zemědělskou tématikou do Řecka více ›
24. Květen
Potravinářský trh Jičín (Potravina a potravinář roku Královehradeckého kraje) více ›
24. Květen
IRIS více ›
25. Květen
Den koní v Českém ráji Dvůr Borčice více ›
25. Květen
Farmářský den 2019 více ›
28. Květen
Potravinářský trh Náchod (Potravina a potravinář roku Královehradeckého kraje) více ›
Akce škol:
30. Květen
Den otevřených dveří a blok odborných přednášek pro veřejnost více ›
4. Červen
Jak na marketing zemědělské školy - 2. workshop více ›
8. Červen
Víkend otevřených zahrad více ›
11. Červen
Jak na marketing zemědělské školy - 2. workshop více ›
21. Červen
Mladý včelař SŠHL Frýdlant více ›


Dnes se konájí 3 akce.
Přehled konaných akcí naleznete zde ›
Kalendář školních akcí ›

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2019 - AK ČR | vyroba-www.cz