Značku Regionální potravina Zlínského kraje obdrželo nově 8 výrobků, z toho dva výrobky obhájily prvenství z roku 2011

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 24. 08. 2015


22.8.2015 – (Kroměříž, 22. srpna 2015) V rámci Krajských dožínek Zlínského kraje proběhlo v Kroměříži slavnostní vyhlášení soutěže Regionální potravina Zlínského kraje. Osmi výrobkům s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi předal ocenění ministr zemědělství Marian Jurečka. Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství již šestým rokem nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy.

„Ministerstvo zemědělství soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a pomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Značka Regionální potravina se uděluje ve 13 regionech České republiky. „Každý rok ministerstvo ocení na sto nejlepších výrobků ze všech krajů. O úspěchu rozhoduje vztah výrobku k regionu, použité suroviny, senzorické vlastnosti či tradičnost nebo inovativnost,“ doplnil ministr zemědělství.

Ve Zlínském kraji bylo letos v soutěži o značku Regionální potravina hodnoceno celkem 121 produktů od 36 výrobců, a to v devíti kategoriích. Nejsilnější zastoupení mělo 44 výrobků z kategorie Pekařské výrobky, včetně těstovin.

„Jsme velice potěšeni, že náš výrobek Staročeský medovník získal opětovně ocenění Regionální potravina Zlínského kraje, a že se nám podařilo certifikát znovu obhájit. Značka Regionální potravina pro nás znamená především prestižní ocenění dlouholeté práce a uznání kvality výrobků, což nám potvrzuje oblíbenost u zákazníků po celé České republice, Slovensku a Německu. Motivuje nás to k inovaci a zkvalitnění produktů. Již osm let se snažíme o spokojenost zákazníků, proto od začátku existence firmy vyrábíme medovníky z kvalitních tuzemských surovin pouze ručně. Náš medovník je vyráběn s láskou a péčí našich zaměstnanců,“ uvádí spolumajitel medovníkové manufaktury MEDOKS pan Vladimír Stomatov.


Značku Regionální potravina Zlínský kraj 2015 obdržely tyto výrobky:

KategorieOceněný výrobek a výrobce

1.

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

Uzená krkovice Šerý
Radek Šerý, Brumov-Bylnice

2.

Masné výrobky trvanlivé

neuděleno

3.

Sýry včetně tvarohu

Čerstvý sýr rajče – bazalka
KROMILK a.s., Kroměříž

4.

Mléčné výrobky ostatní

Jogurt z farmy bílý
Farma-ZPZ s.r.o., Valašská Bystřice

5.

Pekařské výrobky včetně těstovin

Kopretina s tvarohovou náplní
Agrodružstvo Roštění, družstvo

6.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

Staročeský medovník
Medoks, s.r.o.

7.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Vizovická slivovice 2013 PRESENTA
RUDOLF JELÍNEK a.s., Vizovice

8.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

Švestková povidla
Jiří Netopil, Žalkovice

9.

Ostatní

Med medovicový
Karel Kolínek, NedašovSoutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 575 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Ing. Jana Brázdilová
Tel: +420 776 163 696, +420 577 001 363
Email: oakzlin@seznam.cz

Agrární komora Zlín
Bartošova 4393, Zlín, 760 01

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2021 - AK ČR | vyroba-www.cz