15. Královéhradecké krajské dožínky - Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

InfoZprávyZemědělství vloženo: 17. 08. 2018


15. ročník Královéhradeckých krajských dožínek se uskuteční ve dnech 14. a 15 září 2018 v prostorech parkoviště Flošna a před Všesportovním stadionem v Hradci Králové. Konání dožínek již několik let významným způsobem podporuje Královéhradecký kraj. To se nezměnilo ani letos, kdy je hlavním organizátorem Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

Dvoudenní akce Královéhradecké krajské dožínky odstartuje během pátečního dopoledne Dnem propagace zemědělství, který je zaměřený na děti. „Pro základní a mateřské školy je připravený zábavně-odborný program, kde se budou formou otázek a odpovědí seznamovat se zemědělstvím, zdravými potravinami a přírodou, ochutnají výrobky našich regionálních potravinářů a za své odpovědí získají drobné odměny. Děti budou moci shlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány, informovala ředitelka Regionální agrární komory Královéhradeckého kraje Jaroslava Nekvasilová.

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 10 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům - vítězům soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. Potravináři účastnící se soutěže budou na Dožínkách své výrobky také prodávat a jejich prodej bude podpořen komentovanými ochutnávkami. V letošním roce se akce Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje zúčastnilo celkem 24 regionálních výrobců, jejichž výrobky soutěžili v 7 kategoriích. V soutěži bylo poměrně hodně nováčků a to Královéhradecký měšťanský pivovar,a.s., Maso Jičín s.r.o., MAVE Jičín, a.s., Vladimír Doležal - Doležalův med, Petra Stránská - Minicukrovar Mžany a Karsit Agro,a.s. Dubenec. Naopak mezi tradiční účastníky soutěže patří Babiččiny sirupy, ovocnář Miroslav Frydrych, Drahoslav Plch – OLČA s hořickými trubičkami, ZEPO Bohuslavice, a.s., SKALIČAN a.s., FARMERS spol. s r.o., Rodinná farma F. Kejklíček, Farma pod lipou, Kvíčerovská pekárna spol.s.r.o, Beas, a.s. pekárna Lično, Hradecká pekárna, s.r.o., Josef Rýdl, s.r.o., Pekárny a cukrárny Náchod. a.s., KAND s.r.o., Ing. Pavel Cvrček s.r.o. - produkty z rakytníku, EXPRES MENU s.r.o., Včelí farma Rokytník a FABIO PRODUKT spol. s r.o. Potravinářské trhy se konaly koncem května a během června v okresních městech Jičín, Náchod, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou. Lidé mohli na trzích výrobky ochutnat, zakoupit a dát hlas až třem produktům. Novinkou v tomto roce bylo elektronické hlasování přímo v místě trhů nebo dodatečně na webové stránce www.potravinarroku.cz. Soutěžili jak výrobci, tak hlasující veřejnost. Z nasbíraných hlasů budou vylosování tři výherci, kteří obdrží věcné dary.

Odpoledne je připraven „kulatý stůl“ na aktuální témata zemědělství a životního prostředí, o kterých bude diskutovat odborná zemědělská veřejnost se zástupci kraje.

Před koupalištěm Flošna a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik pódií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude kapela YO YO BAND, Martin Maxa, David Deyl a další. K vidění bude také výstava zemědělské techniky a hospodářských zvířat, ukázky drobných řemesel a atrakce pro děti.


Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.

Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 14. až do neděle 16. září 2018.

Více informací naleznete na www.dozinky.cz

Záštita

Leták

Program

Zdroj: Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje, www.rakkhk.cz 

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz