Asijské akciové tituly v pátek rostly v reakci na pozitivní výsledky technologických titánů v USA

InfoKomodityBurzovní zpravodajstvíMěny vloženo: 27. 10. 2017


Asijské akcie si v pátek připsaly zisky, protože akcie v sektoru technologií byly podpořeny pozitivními výsledky amerických high-tech společností. Oproti tomu euro se pohybuje blízko tříměsíčního minima vůči dolaru poté, co Evropská centrální banka prodloužila dobu fiskálních stimulů.

Australský dolar klesl na 3 ½ měsíční minimum 0,7625 vůči dolarů poté, co australská konzervativní koaliční vláda ztratila jednostrannou parlamentní většinu po rozhodnutí vrchního soudu, že místopředseda vlády Barnaby Joyce není způsobilý zůstat v parlamentu. V reakci na zmíněné australský S&P/ASX200 klesl o 0,6 %.

Japonský akciový index Nikkei posílil o 0,9 %, zatímco nejširší index MSCI Asia-Pacific (mimo Japonsko) dosáhl růstu o 0,3 %, přičemž hlavní růstovou roli sehrály hongkongské akcie.

Korporátní zisky ve světě dosahují rekordních úrovní. Mezinárodní měnový fond nově upgradoval své ekonomické prognózy pro USA, Čínu, Evropu i Japonsko.
Společnosti Alphabet, Microsoft a Amazon, druhé, třetí a páté největší společnosti na světě podle tržní kapitalizace, zaznamenaly ve třetím čtvrtletí pozitivní nárůst zisků, což pomohlo akciím těchto společností k růstu, konkrétně o 2,8 %, 4,5 % a 7,6 %. Před zveřejněním výsledků americký akciový index S&P 500 posiloval o 0,1 % na hranici rekordní úrovně z minulého týdne, a to díky robustní globální ekonomice a solidním podnikovým výsledkům.

Čtvrtletní výsledková sezóna se blíží k polovině, přičemž z toho 74 % amerických společností překonalo očekávání. Celkově akcie zaznamenaly v průběhu včerejšího dne silné růsty jak v USA, tak v Evropě.

Německé akcie (GDAXI) zaznamenaly ve čtvrtek dosáhly nového rekordu, zatímco celoevropský index Eurofirst 300 (FTSE) dosáhl růstu o 1,1 %, což je největší přírůstek za poslední 3½ měsíce. Jde o reakci na rozhodnutí ECB prodloužit svůj program nákupu dluhopisů až do září. Od poloviny ledna 2017 ECB snížila objem svých nákupů dluhopisů na 30 miliard eur za měsíc. Rozhodnutí ECB poslalo euro vůči dolaru na tříměsíční minimum 1,1631.
Ve Španělsku by dnes senát měl schválit převzetí katalánských institucí a policejních složek a dát vládě v Madridu pravomoc sesadit katalánského prezidenta, což by mohlo vést k občanským protestům.

Sněmovna reprezentantů v USA ve čtvrtek pomohla připravit cestu pro hluboké snížení daní, které požadoval prezident Donald Trump a schválila rozpočtový plán pro fiskální rok 2018, který by měl umožnit daňové legislativě získat souhlas kongresu i bez podpory na straně demokratů.


Robert Černík, analytik

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ NAŠEHO TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A NA STRÁNKÁCH PRIMSTOCK.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz