Co v průběhu čtvrtečního dne hýbe světovými trhy

InfoKomodityBurzovní zpravodajství vloženo: 12. 04. 2018


Nervozita na akciovém trhu v souvislosti s napětím v Sýrii. Hrozba bezprostředního amerického vojenského zásahu v reakci na podezření z chemického útoku ve východní Sýrii ovlivnila včerejší dění na akciových trzích. Nervozita poslala americký akciový index Dow Jones níže o 200 bodů. Čínský Shanghai Composite index uzavřel obchodování v Asii se ztrátou 0,4 % a japonský Nikkei se ztrátou 0,2 %. Evropské akcie provází ve čtvrtek opatrnost, přičemž většina hlavních indexů se na začátku obchodovala v červených číslech. Americké futures si ve čtvrtek prozatím připisují mírné zisky. S&P 500 posiluje o 13,00 bodů a Nasdaq 100 o 39,25 bodů.

Ropa se v očekávání měsíční zprávy OPEC pohybuje na téměř tříletých maximech. Zvyšující se geopolitická rizika na Středním východě měly přes noc vliv na růst ceny ropy, ale spekulace ohledně případného přerušení dodávek v ranním obchodování slábly. Investoři očekávají měsíční zprávu OPEC, aby zhodnotily, zda se zbytek ropného kartelu přidá k navrhovanému prodloužení výrobních omezení. Očekává se také revize růstu nabídky a poptávky po ropě poté, co OPEC varoval před rostoucí produkcí mimo kartel v čele se Spojenými státy. Ve své poslední zprávě zveřejněné v březnu OPEC uvedl, že výrobci, kteří nejsou členy kartelu, chtějí v roce 2018 zvýšit nabídku o 1,66 milionu barelů denně. Dvě hodiny po poledni místního času ropy obrátila ranní zisky do ztrát a oslabuje o 26 centů na 66,56 dolarů za barel.

Údaje o nezaměstnanosti-zaostřeno na Fed. I přesto že obchodníci na trhu budou dál sledovat geopolitické napětí, jejich pozornost bude v odpoledních hodinách více směřovat na ekonomický kalendář s údaji o nezaměstnanosti apod. Včerejší zápis ze zasedání Fedu ukázal, že členové bankovní rady zůstávají přesvědčeni o pokračování ekonomického růstu a jsou optimističtí, pokud jde o inflaci, která se nachází kolem 2 %.

Tesla se stává nejvíce prodávanou akcií. Společnost Factset oznámila, že více než 25 % na trhu dostupných akcií společnosti Tesla je drženo v krátké (short) pozici. Jen za poslední měsíc vzrostl balík shortovaných akcií Tesla o 28 %. Celková hodnota krátkých akcií nyní dle CNBC dosahuje 10,7 miliardy USD a na Wall Street tak v současné době představuje nejvíce prodávaný akciový titul vůbec. Zpráva se objevila poté, co analytici Goldman Sachs, s ohledem na obavy o schopnost společnosti Tesla naplnit její výrobní cíle, snížili svou cílovou cenu za akcii na 195 dolarů z 205 dolarů. Dle analytiků Goldman Sachs je v současnosti udržitelná míra výroby Tesly pravděpodobně nižší než 2.000 vozů modelu 3s, přibližně kolem 1.400 za týden, což značně kontrastuje s předsevzetím společnosti vyrábět ve druhém čtvrtletí 5 tisíc vozů týdně.

Robert Černík, analytik, 12.4.18


Zdroj: Barchart.com, Investing.com, Bloomberg.com

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ NAŠEHO TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A NA STRÁNKÁCH PRIMSTOCK.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz