Denní komentář z trhů: ropa, dolar, akcie, zlato

InfoKomodityBurzovní zpravodajství vloženo: 07. 12. 2017


Globální akcie se zlepšujícím se sentimentem posilují

Po dvou ztrátových dnech v řadě dnes globální akciové trhy míří převážně výše, neboť chuť po rizikovějších aktivech se zlepšuje v souladu s optimismem, že Spojené státy úspěšně prosadí daňové reformy.
Většina asijsko-pacifických trhů uzavřela obchodní seanci růstem. Japonský Nikkei posílil o 1,5 % a umazal velkou část 2 % ztrát z předešlého dne, které představovaly největší pokles od konce letošního března. 
V Evropě se v průběhu dopoledne většina burz cenných papírů nacházela v pozitivním teritoriu, kdy technologické akcie, podobně jako v průběhu středy v Asii a na Wall Street, korigovaly předešlé ztráty. V průběhu dnešního dne na Wall Street jsou akciové indexy prozatím smíšené. Posilují futures na S&P 500 i Nasdaq, zatímco Dow Jones se chystá otevřít v červených číslech.

Optimismus kolem progresu daňové reformy v USA pomohl dolaru k dvoutýdennímu maximu

Dolar vzrostl na nejvyšší úroveň za poslední dva týdny, neboť optimismus kolem zákonodárců USA kráčejících vstříc daňové reformě pokračuje v růstu, zatímco obavy z případného odstavení vlády jsou na ústupu. U.S. dolar index měřící sílu americké měny vůči koši šesti hlavních světových měn posiluje o 0,19 % na 93,71, nejvyšší úroveň od 22. listopadu.
Senát pod vedením republikánů ve středu hlasoval pro účast na společném vyjednávání se Sněmovnou reprezentantů před kongresovým váborem s cílem dohodnout plán a konečný návrh reformy daňového systému. Finální verdikt by měl padnout do 22. prosince.
Mezitím se obavy z případného odstavení vlády USA uvolnily poté, co později v průběhu včerejšího dne Sněmovna pokračovala v projednávání návrhu zákona, který by rozšířil stávající federální financování do 22. prosince. Očekává se, že dolní komora amerického Kongresu dnes návrh zákona schválí.

WTI ropa zůstává v blízkosti třítýdenního minima

Po včerejším poklesu o 1,66 USD dnes lednový futures na WTI americkou lehkou ropu na burze Nymex mírně posiluje, nicméně drží se v blízkosti třítýdenního minima. K němu klesla poté, co prudký nárůst komerčních zásob paliv v USA v minulém týdnu naznačil slábnoucí poptávku, zatímco denní produkce ropy v USA vzrostla ve stejném období na nový rekord.
Krátce před třetí hodinou odpoledne cena nejaktivnějšího lednového futures kontraktu na burze Nymex roste o 18 centů na 56,14 USD/barel. V průběhu včerejšího dne v reakci na zveřejněné statistiky amerického ministerstva pro energie ropa prudce oslabila o 2,9 % na 55,96 dolarů za barel, nejnižší od 20. listopadu.  

Pád ceny zlata na burze Comex pokračuje, a to je tak nejníže od letošního července

Ceny zlata pokračují v poklesu. Nejaktivnější únorový futures kontrakt na zlato na burze Comex je nejníže za poslední více jak 4 měsíce, jelikož se obchodníci ruku v ruce se sílícím optimismem ohledně daňové reformy vyhýbají bezpečným aktivům. Od začátku týdne únorový futures na zlato ztrácí již 26 USD/unci na 1.256,60 dolarů za unci. Někteří obchodníci se domnívají, že s daňovou reformou související podpora ekonomiky USA přiměje americký Fed k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb.


Robert Černík, analytik, 7.12.17

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ NAŠEHO TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A NA STRÁNKÁCH PRIMSTOCK.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz