Dny českého zemědělství 2022

InfoZprávyZemědělství vloženo: 24. 06. 2022


Zemědělský svaz ČR a Agrární komora Uherské Hradiště uspořádali i letos akci Den otevřených dveří v zemědělském podniku v okrese Uherské Hradiště. Den otevřených dveří se otevřel ve společnosti Agro Okluky v pátek dne 17.6.2022 v Dolním Němčí.  Organizace ZS ČR a AK tradičně zajistily přepravu autobusem z Uherského Hradiště, kde nastoupilo 12 účastníků z A3V, na další zastávce přisedlo 20  předškoláků z MŠ Míkovic a pak už se jelo přímo do zemědělského podniku. 

Při příjezdu je uvítal ředitel společnosti Ing. Lubomír Nedbal. Komentovanou prohlídku po skupinách provázel pan ředitel a paní Kateřina Zimamčíková. Ukázali odchovnu telátek, seznámili s jejich krmením. Následovaly stáje s vysokobřezími jalovicemi a kravami před porodem, dojírna a stáje krav. Děti se mohly podívat, jak funguje dojírna. Prohlídka pokračovala k bioplynové stanici, kde se vyrábí plyn a následně elektrická energie. Proběhla prohlídka skladů krmiv pro živočišnou výrobu. Ve čtvrtek dost zapršelo, v pátek se nedalo vyjet do polí, a tak byla vystavena zemědělská technika ve větším počtu. Nejvíce dotazů bylo ze strany akademiků třetího věku. Otázky směřovaly k bioplynové stanici, co s přebytkem plynu, jak je to se soběstačností v ŽV atd. Při prohlídkách byl přítomen vedoucí BPS Antonín Uher, který doplnil výklad.  Návštěvu společnosti si v dopoledních hodinách nenechalo ujít ani 250 děti z MŠ a ze ZŠ Dolního Němčí. 


Kolem 10 hodiny přivezl autobus ze SOU Uh. Brodu 18 studentek a 2 studenty oboru farmář-zemědělec,  20 studentů  oboru opravář zemědělských strojů. Uvidíme, zda posílíme naše zemědělství mladými lidmi. Děti i ostatní návštěvníci se po komentované prohlídce vraceli do koutku „Zemědělství žije“. Připraveného programu ve formě poznávání zemědělství se zodpovědně ujaly pracovnice společnosti paní Iveta Kadlčková, Eva Arakeljanová a Renata Šumšalová, které děti prověřily ze znalostí a poznávání hospodářských zvířat a zemědělských komodit. I paní učitelky si u žáků ověřily jejich znalosti. Minulý rok měla velký úspěch prolézačka z balíků slámy, proto nechyběla ani letos. Není nic hezčího než dětský úsměv.

Na tuto akci přijala pozvání paní statutární náměstkyně hejtmana Bc. Hana Ančincová, která svojí přítomností podpořila význam českého zemědělství. Na setkání s paní náměstkyní bylo diskutováno téma podpora a propagace zemědělského oboru, účastnili se i členové představenstva ZSČR a AK Uh. Hradiště. Na prohlídku se přijeli podívat i kolegové z okolních zemědělských podniků.


Malé i velké děti měly nachystané překvapení ve formě reklamních předmětů od organizací ZSČR, AK Uh. Hradiště a od ZS ČR Praha. Společnost Agro Okluky přichystala pro všechny návštěvníky občerstvení ve formě koláčků, dospělým byla nabídnuta káva a minerálky. Při odchodu dostaly děti něco sladkého na zub. Do areálu společnosti se přišly podívat maminky s malými dětmi a jejich cesta vedla přímo k výběhu telátek. Podívat se v poledních hodinách přišli i senioři s vnoučaty a ostatní občané. Den před akcí nám pořádně zapršelo, ale v pátek byl krásný den, který si všichni moc užili. 


Ludmila Holíková
Zemědělský svaz ČR a Agrární komora Uherské Hradiště
Svatoplukova 346
686 01 Uherské Hradiště

Televize iTVS

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz