Floristický seminář pro pedagogy a studenty Svatební floristika 2017 v Lednici

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 17. 10. 2017


Svaz květinářů a floristů ČR uspořádal ve dnech 6. – 8. 10. 2017 ve spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně se sídlem v Lednicia za finančního příspěvku Ministerstva zemědělství ČR v prostorách ZF MENDELU v Lednici floristický seminář se svatební tematikou pro pedagogy a studenty svých členských škol. Na pracovním semináři pod názvem Svatební floristika 2017 se potkalo 37 pedagogů a studentů středních zahradnických škol z Rajhradu, Litomyšle, Děčína, Mělníka, Třeště, Prahy – Jarova, Soběslavi a Lovosic. Semináře se účastnili i studenti floristiky ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.
Seminář probíhal pod vedením Mistrů floristů Kláry Franc Vavříkové, místopředsedkyně SKF ČR za floristickou sekci a Jaromíra Kokeše. Asistentkoubyla Michaela Moudrá, studentka ČZU v Praze.

Účastníci byli večer prvního dne po úvodní přednášce rozlosováni do smíšených týmů, pedagogové spolu se studenty a na základě losování i z různých škol. V těchto týmech pak druhý den semináře pracovali na společných úkolech, kterými byly nejčastější svatební disciplíny kromě svatebních kytic, jako autocorso - přízdoba auta, svatební tabule, místo venkovního obřadu, svatební špalír, místo pro welcome drink nebo fotokoutek. Tyto disciplíny účastníci vytvářeli v prostotách tematických zahrad na pozemcích zahradnické fakulty.
Třetí den semináře každý účastník vytvořil samostatně svatební kytici nebo dekoraci podle losování týmů. Mezi těmito pracemi byla svatební kytice vázaná, vypichovaná kulatá, převislá, svatební dekorace určená pro nesení v/na ruce nebo svatební dekorace ve formě kabelky.

Při semináři byly použity hrnkové květiny s označením Česká květina, které dodali čeští pěstitelé – květináři, členové odbytového družstva CZ-FLORA, kteří jsou sdruženi v SKF ČR.

V teoretické části semináře se účastníci dověděli informace o naceňování svatební výzdoby a komunikaci s klienty. Na oplátku v diskuzi vyjádřili své názory a problémy ohledně nedostatku studentů, jejich motivace nebo omezeného času pro provádění praktických úkolů.

Seminář Svatební floristika 2017 v Lednici se mohl uskutečnit díky finanční podpoře z Ministerstva zemědělství ČR pro neziskové a nevládní organizace a díky poskytnutí prostor a pomocných sil v podobě studentů Zahradnickou fakultou v Lednici. Oběma partnerům za jejich pomoc při přípravě semináře děkujeme.
Kromě lektorů a asistentů děkujeme i účastníkům, zejména z řad pedagogů, kteří byli natolik odvážní a otevřeli se těsné spolupráci se svými i cizími studenty. Ač se to může zdát jako maličkost, je to celkem náročný úkol, pracovat v týmu s dětmi, pro které jsou jinak školní autoritou a jejich odhodlání oceňujeme a doufáme, že se potkáme při některém z dalších seminářů, které pro školy v budoucnu připravíme.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz