Jihomoravský kraj má nové výrobky se značkou Regionální potravina 2017

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 28. 06. 2017


Brno, 27. června 2017 – O vítězích, kteří nově obdrželi prestižní značku Regionální potravina, už je rozhodnuto i v Jihomoravském kraji. Letos se zde o tuto značku ucházelo 167 produktů od 47 výrobců. Soutěžilo se v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měla kategorie pekařských výrobků, včetně těstovin s 56 výrobky. Představujeme Vám devět nových přírůstků výjimečné kvality, složením i původem z Jižní Moravy.

Výrobky hodnotila 16členná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Krajské soutěže vydávají už poosmé své plody. Ocenění Regionální potravina získávají nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky. Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality.

K  udělení značky Regionální potravina Jihomoravského kraje 2017 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků z následujících kategorií:


  

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

FARMÁŘSKÁ SLANINA

HADAČ A ZAPLETAL, s.r.o.

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

PAŠTIKA PEČÍNKOVÁ

E-JÍDLO.CZ, s.r.o.

Sýry včetně tvarohu

KOZÍ SÝR PAŘENÝ PŘÍRODNÍ

MICHALA ZDRUBECKÁ

Mléčné výrobky ostatní

KOZÍ JOGURTOVÉ MLÉKO “SEDLÁK“

EVA SEDLÁKOVÁ

Pekařské výrobky včetně těstovin

ZELNÁ POCHOUTKA

PEKAŘSTVÍ KŘIŽÁK, s.r.o.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

ŘEZ SE ZAKYSANOU SMETANOU

ING. ZDEŇKA EYWO JANSKÁ

Alkoholické a nealkoholické nápoje

PACHOLEK – POLOTMAVÝ LEŽÁK 12

VESNICKÝ PIVOVAR OHRADA s.r.o.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

ZNOJEMSKÉ MIŠPULE S VLAŠSKÝMI OŘECHY A KARAMELEM EXTRA DŽEM

ING. ZUZANA BOUDOVÁ

Ostatní

TADY ROSTE RADOST

SONNENTOR s.r.o.Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 416 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

 Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Regionální agrární komora Jihomoravského kraje (RAK Jmk)

Ing. Jaromír Musil, Ph.D.; Mobil: +420 607 612 772

Email: rak@rakjm.cz, kis@kisjm.cz, rakkisjmk@centrum.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz