Karlovarský kraj má 8 nových přírůstků značky Regionální potravina 2018

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 22. 06. 2018


Karlovy Vary 22. června 2018 – Karlovarský kraj má 8 nových přírůstků značky Regionální potravina. Hodnotitelská komise dnes v lázeňském městě vybírala ze 71 produktů ty „nej“, které získají ocenění na následující čtyři roky. Soutěž, která probíhá každoročně v jednotlivých krajích České republiky, se letos koná už po deváté.

Karlovarský kraj má nové vítěze

22. 6. 2018

Výrobky hodnotila osmičlenná komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

O značku Regionální potravina, která je co do surovin, chuti i čerstvosti chloubou každého kraje, se v tomto regionu ucházelo celkem 71 produktů od 14 výrobců. Zatímco vloni byl největší zájem o kategorii Ostatní, letos vévodila kategorie Pekařské výrobky, včetně těstovin.

Prestižní značku získávají ty nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky. A co vše se skrývá pod přívlastkem regionální? Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality.

Komise navrhla udělit značku Regionální potravina Karlovarského kraje 2018 těmto výrobkům:

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované

UČŇOVSKÉ PÁRKY

Roman Krčma, Karlovy Vary - Doubí

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

NEVYHLÁŠENO

Sýry, včetně tvarohu

TVAROH

Jiří Sýkora, Velká Hleďsebe

Mléčné výrobky ostatní

Tvarohový dezert KÁČA

Belina s.r.o.

Pekařské výrobky, včetně těstovin

Rychnovský chléb žitný

Antonín Baborovský, Dolní Rychnov

Cukrářské výrobky, včetně cukrovinek

Bezé roláda

Cukrárna ONDRA s.r.o.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

SVĚTLÝ LEŽÁK 12°

Pivovar PERMON s.r.o.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

Žlutické sušené švestky

REGENT PLUS Žlutice spol. s r.o.

Ostatní

Olej z ostropestřce mariánského 250 ml

Bohemia Olej s.r.o.

Patříte-li mezi fanoušky této značky, doporučujeme Vám mobilní aplikace REGIONÁLNÍ POTRAVINA a SÍŤOVKA. První z nich je dobrý pomocník při vyhledávání oceněných potravin v nejbližším okolí i po celé ČR. Síťovka pak zjednoduší Váš nákup, vytvoří nákupní seznam prakticky za Vás a navíc ho můžete jednoduše pomocí mailu nebo SMS přeposlat třeba na jiného člena domácnosti. Nabídne Vám konkrétní potraviny, upozorní na ty oceněné a představí Vám osvědčené recepty. Obě aplikace jsou ke stažení na www.regionalnipotravina.cz.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 418 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Vladimíra Nováková

tisková mluvčí SZIF

F E S T I N G s.r.o.

Lukáš Vacek - Jednatel společnosti

Mobil: 602 252 242

E-mail: vacek@festinghk.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz