Ministr zemědělství Marian Jurečka na podnikatelské misi v Ruské federaci

InfoZprávyZahraničí vloženo: 12. 04. 2017


7.4.2017 - V termínu 3. – 5. 4. 2017 navštívil ministr zemědělství Marian Jurečka s podnikatelskou misí Ruskou federaci, konkrétně Rostovskou oblast. Organizací akce byla pověřena Komora pro hospodářské styky se zeměmi SNS. Cílem mise bylo zejména za podpory zástupců státní správy ČR zprostředkovat kontakty mezi českými a ruskými podnikateli, rostovskými státními podniky a rostovskou obchodně–průmyslovou komorou.

V rámci  cesty do Rostova na Donu proběhla jednání se zástupci místních vládních představitelů, především pak s 1. náměstkem gubernátora V. G. Gončarovem a s ministrem zemědělství K. N. Račalovským,  kteří vyjádřili velký zájem o spolupráci s českými společnostmi. Během rozhovorů se všemi vládními představiteli byly projednány možnosti posílení vzájemného agrárního obchodu a obecně možnosti rozšíření spolupráce v zemědělském sektoru.. V této souvislosti se představitelé obou zemí dohodli na zjištění možností a zájmu podnikatelů a následném předání kontaktů. V rámci jednotlivých jednání pan ministr Jurečka představil mimo jiné zemědělskou diplomatku – paní Nikolu Hruškovou, která od loňského roku působí v Ruské federaci.

Pan ministr rovněž v rámci své cesty zahájil  podnikatelské fórum, které organizovala Komora pro hospodářské styky se zeměmi SNS spolu se svým rostovským partnerem. České společnosti se zde prezentovaly svým ruským protějškům a proběhla rovněž B2B jednání mezi představiteli jednotlivých podnikatelských subjektů obou zemí.  Z české strany se podnikatelské mise pana ministra (a rovněž podnikatelského fóra) zúčastnily tyto společnosti: Brunthaller, Zimatechnik, MORAVOSEED, CHOVSERVIS, Czech Breeding Services, KOVOBEL, PKD, BEDNAR FMT, STS Olbramovice, Agro Royal, SEVEROFRUKT, SHR Martin Pyzsko, Mach Drůbež a rovněž  zástupci českých státních institucí ČEB a EGAP, které se zabývají financováním a pojištěním a podporují tak projekty českých firem.

Během všech jednání v průběhu cesty bylo zdůrazněno, že bez ohledu na to, v jak komplikované situaci se aktuálně nacházíme, existuje na obou stranách zájem a vůle k posílení vzájemné spolupráce v agrární oblasti. V této souvislosti pan ministr pozval své partnery k návštěvě České republiky, aby bylo možné pokračovat v započatých rozhovorech a prodiskutované možnosti spolupráce realizovat v praxi.

Zástupci zúčastněných českých firem a institucí vyjádřili s přípravou, průběhem a výsledky cesty spokojenost i vzhledem k tomu, že řada z nich nalezla potencionální partnery pro budoucí obchodní spolupráci, ať už na straně ruských či českých podniků.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz