Novinky v Regionální potravině

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 23. 08. 2018


Praha 21. srpna 2018 – Popularita Regionální potraviny rok od roku stoupá. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který značku spravuje, se snaží o neustálé vylepšení pro spotřebitele, ať už jde o stejnojmennou mobilní aplikaci REGIONÁLNÍ POTRAVINA nebo SÍŤOVKA. Teď přichází s inovací webových stránek a spoluprací s pořadem Výleťák.

SZIF jako administrátor značky se snaží Regionální potravinu co nejvíce zviditelnit. Přiblížit její výjimečnost a přednosti. Oceněné produkty jsou vyrobené z místních surovin a v daném regionu, díky krátkým distribučním cestám jsou čerstvější a zároveň i ekologičtější, protože čím blíž jsou ke spotřebiteli, tím méně je zatíženo životní prostředí při jejich dopravě. Přínosem je také podpora zaměstnanosti v daném regionu. Prosperující zemědělci, zpracovatelé i prodejci představují záruku udržení nebo dokonce rozšíření počtu pracovních míst.


„Obliba značky nás těší a zároveň i zavazuje. Je důležité neusnout na vavřínech. Regionální potravina je na trhu už devět let, a jak ukazují průzkumy, zákazníci jí fandí čím dál více. Vidím v tom jakýsi regionální patriotismus. Každý z nás bývá pyšný na to, co se vyrobí právě u nás,“ říká generální ředitel SZIF Martin Šebestyán.


Informace o Regionální potravině zákazníci najdou na webu www.regionalnipotravina.cz. Tyto stránky právě prošly zásadní „rekonstrukci“. Novým vylepšením jsou tipy na výlet v okolí oceněných výrobců a také zajímavé recepty. Návštěvu nejrůznějších míst naší země tak lze spojit s gastronomií, ta jde totiž s turistikou ruku v ruce. Z každého kraje vám nyní SZIF přináší inspiraci na parádní výlet pro celou rodinu, stejně jako tip, co tam báječného ochutnat. Nechybí ani jednotlivé recepty z nejchutnějších potravin, které naše kraje nabízejí.


Dalším projektem je Výleťák. SZIF navázal spolupráci s oblíbeným pořadem na Streamu. „Formou medailonků s výrobci oceněných potravin představíme jejich příběhy a postřehy, co jim značka Regionální potravina přinesla. Za každý kraj přiblížíme divákům jednoho výrobce. Prvním z nich je rodinná uzenářská firma v Milovicích ve Středočeském kraji,“ uvádí Martin Šebestyán. Chcete-li se dovědět o osudu uzenářství od doby jeho zakladatele, pradědečka Rudolfa, přes éru, kdy v místě působila sovětská armáda, až po dnešní dny, pusťte si krátké video: https://www.stream.cz/vyletak/10026919-domaci-gothaj-a-dalsi-lahodne-uzeniny-z-rodinneho-reznictvi-v-milovicich.

Možná vás překvapí, o jaký produkt mají jejich zákazníci největší zájem. Vévodí obyčejný Gothaj, který má pro spotřebitele stále neobyčejné kouzlo.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Kontakt: Vladimíra Nováková, tisková mluvčí SZIF, tel.: +420 222 871 668 / +420 733 696 550, e-mail: vladimira.novakova@szif.cz
Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 527 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz