Ocenění KLASA získalo dalších pět výrobků

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 24. 07. 2017


Praha, 24. července 2017 – Logo kvality KLASA ponese nově pět produktů. Jedná se o Kremžskou hořčici, Škvarkovou pomazánku a kýty z té nejchutnější zvěřiny. Všechny tyto produkty se pyšní vysokou kvalitou a jedinečnou chutí. Značku uděluje Ministerstvo zemědělství, její administraci zajišťuje Státní zemědělský intervenční fond.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Kremžská hořčice
Výrobce: BONECO a.s.
Kremžská hořčice se vyrábí ze směsi semen bílé a hnědé hořčice, obsahuje viditelně hrubě mleté černé slupky a vyšší procento cukru. Hořčice je bez barviv a konzervantů. Společnost BONECO je potravinářským subjektem zaměřujícím se na výrobu potravin a polotovarů pro potravinářskou výrobu se širokou škálou výrobků, a to zejména: majonéz, omáček, hořčic a lahůdkových salátů.

Škvarková pomazánka EXTRA – COUNTRY
Výrobce: Piller s.r.o.
Škvarková pomazánka EXTRA - COUNTRY je vyráběna z českých surovin a je první z řady E free. Škvaření probíhá suchou cestou bez páry a lisování. Rodinná firma funguje již od roku 1888 a v současné době má široký sortiment škvařírenských výrobků jak pro pekaře a cukráře, tak pro širokou veřejnost.

Jelení kýta bez kosti – chlazená, Kýta z divokého prasete bez kosti – chlazená, Srnčí kýta bez kosti – chlazená
Výrobce: Ing. Josef Kopačka
Všechny oceněné výrobky jsou připraveny ze zvěře odlovené v ČR. Jelení zvěřina má hrubší pevnou strukturu. Kýta z divokého prasete má velice chutné šťavnaté maso, které je vhodné k různým kulinárním úpravám. Poslední nově oceněný výrobek Srnčí kýta je velice specifický pro svou křehkost a jemnost. Vyznačuje se červenohnědou barvou a svojí specifickou chutí. Rodinná firma Josefa Kopačky, nacházející se na Šumavě, působí na tuzemském trhu již přes dvacet let. Svojí výrobou si získala odběratele nejen v Česku.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 993 produktů od 217 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz