Sběr dat pro vyhodnocení katastrů zasažených zemědělským suchem v roce 2018

InfoDotace vloženo: 10. 09. 2018


Dotazníkové šetření k suchu 2018 - Praha 3. září 2018 – Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) informuje o probíhajícím dotazníkovém šetření k letošnímu suchu a vybízí zemědělce k vyplnění. Cílem dotazníků je zmapovat škody způsobené suchem 2018 a orientačně vyčíslit škody. Zpětnou vazbu prostřednictvím dotazníků mohou zemědělci posílat ode dneška do 12. září.

Extrémně horké léto se na našem zemědělství „podepsalo“ a stalo se za poslední měsíce tématem číslo jedna. Administrace žádostí za sucho 2017 je momentálně v plném proudu a už se začínají rozbíhat kroky, které povedou ke kompenzaci letošních škod.


Protože je nejprve nutné zjistit co nejpřesněji rozsah škod, připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s týmem Intersucho a nevládními organizacemi dotazník. Aby ho vyplnilo co nejvíce potenciálních žadatelů, oslovil SZIF formou direct mailu všechny své žadatele o zemědělské dotace. Dotazník zjišťuje pěstování a výnos vybraných plodin v daných letech dle katastrálních území a výsledky šetření napomohou při stanovení výše kompenzací za sucho v roce 2018.

Co se týká žádostí na sucho 2017, kterých platební agentura zaevidovala 3 270, jejich administrace probíhá dle plánu. SZIF k dnešnímu dni zkontroloval již přes 76 % žádostí a
průběžně je předává Ministerstvu zemědělství, které k nim následně vydává rozhodnutí a proplácí je. Celkový požadavek žadatelů se pohybuje ve výši 1,16 miliardy korun.


Vážená paní, vážený pane,
dovolujeme si vás touto cestou informovat, že Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s týmem Intersucho a nevládními organizacemi připravilo a na webových stránkách Zemědělského svazu ČR uveřejnilo pro zemědělské subjekty FO i PO dotazník, týkající se pěstování vybraných plodin (brambory, cukrová řepa, chmel, ječmen jarní, ječmen ozimý, jeteloviny, kukuřice na siláž, kukuřice na zrno, mák, oves, pšenice jarní, pšenice ozimá, réva, triticale, TTP, vojtěška, žito ozimé) v daných letech dle katastrálních území. Výsledky šetření napomohou při stanovení kompenzací za sucho v roce 2018.

Dotazník k vyplnění je dostupný od 3. 9. do 12. 9. 2018, včetně. Prosíme, neodkládejte jeho vyplnění! Odkaz na dotazník je uveřejněn také na stránkách SZIF http://www.szif.cz/cs/rizika.
Dotazník k vyplnění nalezete zde: http://www.zscr.cz/Kompenzace 
Stručný návod k vyplnění dotazníku je k dispozici přílohou.


Děkujeme za Váš čas a spolupráci.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF
Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje značky kvalitních potravin KLASA, Regionální potravina a BIO.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz