SZIF informuje, že Investice do zemědělských podniků v rámci 7. kola PRV mají nově i kategorii Náhradník.

InfoDotaceProgram rozvoje venkova 2014 až 2020Opatření M04 vloženo: 28. 11. 2018


TISKOVÁ ZPRÁVA - Praha 27. listopadu 2018 – U Investic do zemědělských podniků v 7. kole Programu rozvoje venkova (PRV) byla dodatečně stanovena kategorie Náhradníků. Přibližně 400 dalších žadatelů dostalo šanci, aby po projektech, které z různých důvodů neuspějí, mohli realizovat svůj záměr.

19. listopadu zveřejnil Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který žádosti administruje, na svých webových stránkách výsledek žádostí pro 7. kolo Programu rozvoje venkova. Žadatelé se dověděli, zda jejich projekt postoupil a byl doporučen, nebo naopak nebyl doporučen. Zároveň platební agentura informovala, že v rámci podzimního kola nebude kategorie Náhradník.


Kategorie Náhradník však byla z rozhodnutí Ministerstva zemědělství dodatečně stanovena, a to pouze pro Investice do zemědělských podniků (operace 4.1.1) v celém rozsahu. U této operace se s ohledem na aktuální stav vyčerpání rozpočtu už žádný příjem žádostí v programovém období 2014—2020 nepředpokládá, zatímco u ostatních operací ano. Z tohoto důvodu byly investice do zemědělských podniků rozšířeny o dalších 400 „náhradních“ projektů. O které se konkrétně jedná, se žadatelé dovědí na www.szif.cz pod konkrétní operací. Náhradníci u operace 4.1.1 nahrazují standardně projekty z kategorie Doporučen, které budou v průběhu administrace vyřazeny.


Stanovení Náhradníků je v souladu s potřebou efektivního využití prostředků z nezrealizovaných projektů v rámci předchozích kol příjmu žádostí, které se vrací do rozpočtu operace. Pro Náhradníky 7. kola PRV platí stejné termíny jako pro doporučené žadatele, do 5. března 2019 je zapotřebí prostřednictvím Portálu farmáře doložit přílohy k Žádosti o dotaci.


Na Investice do zemědělských podniků bylo pro 7. kolo vyčleněno 2,6 miliardy korun. Opatření je zaměřeno na zvýšení konkurenceschopnosti zemědělských podniků. Účelem projektových opatření PRV je přispět k dosažení konkurenceschopného zemědělství, potravinářství a lesnictví a také přispět k dosažení udržitelného hospodaření s přírodními zdroji. V rámci 7. kola PRV přijal SZIF 3 969 žádostí, z toho na operaci 4.1.1 jich bylo 2 703.


V případě dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF prostřednictvím telefonního čísla: 222 871 871 nebo e-mailu: info@szif.cz.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF
Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje značky kvalitních potravin KLASA, Regionální potravina a BIO.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz