SZIF pořádá pro zájemce o získání značky Regionální potravina semináře zdarma

InfoPoradenstvíAkce, konference a seminářePozvánky vloženo: 03. 03. 2017


Praha 28. února 2017 – Jak správně značit potraviny, které se ucházejí o značku Regionální potravina? To bude tématem bezplatných seminářů, které Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) jako administrátor značky pořádá pro výrobce od 1. března. Soutěž o značku kvality Regionální potravina, která každý rok probíhá v jednotlivých krajích ČR, se pomalu, ale jistě blíží. O její získání je vždy velký zájem. Pro provozovatele potravinářských podniků, kteří zvažují účast v soutěži, přijdou cenné informace k legislativě označování potravin včetně příkladů z praxe určitě vhod.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. V současné době je značkou oceněno 416 výrobků. Vítěz soutěže, která běží již 8. rokem, získává právo zdarma užívat značku na svém výrobku po dobu čtyř let.

Pro provozovatele potravinářských podniků připravil SZIF semináře, které budou probíhat od 1. března do 26. dubna ve 13 krajích ČR. Přednášejícími budou zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, dozorových orgánů Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.

Na místě se zájemci dovědí více informací o legislativě označování potravin a příklady největších problémů z praxe, které se vyskytují při kontrole obalů výrobků. Nedílnou součástí budou i informace o Metodice pro udělování značky Regionální potravina a o možnosti přihlášení výrobků do soutěže o tuto značku.
Zástupci dozorových institucí osvětlí také mechanismu s kontroly a nebude chybět ani prostor pro diskusi.
Cílem akce je vysvětlit problematiku značení potravin budoucím žadatelům, aby se vyvarovali zbytečných chyb, kvůli kterým by byl výrobek připraven o možnost soutěžit.


Data všech seminářů a jejich program naleznete na následující straně tiskové zprávy. Kapacita míst je omezena, proto své závazné přihlášky zasílejte raději včas na e-
mail: svobodova@foodnet.cz s uvedením jména, příjmení a společnosti, společně s vybraným termínem a místem konání. Semináře jsou rozvrženy po celé republice tak, aby pokryly zájem regionálních výrobců a byly každému z nich dosažitelné. Jak již bylo řečeno, jsou zcela bezplatné.
Informace o soutěži Regionální potravina naleznete na www.regionalnipotravina.cz.

Další informace nalezente zde.

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz