V Moravskoslezském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina 2017

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 18. 07. 2017


Ostrava, 15. července 2017 – V Moravskoslezském kraji se dnes již poosmé soutěžilo o značku Regionální potravina. Řada oceněných výrobků má osm nových přírůstků. O prestižní značku, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců, se ucházelo celkem 117 produktů od 33 výrobců, největší zájem byl o pekařské výrobky.

Výrobky hodnotily dvě komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Už poosmé získávají ocenění Regionální potravina nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality.

Obliba značky Regionální potravina stoupá. U výrobců i samotných spotřebitelů. Celkem bylo letos přihlášeno 117 produktů od 33 výrobců. Na rozdíl od loňského roku, kdy byl největší zájem o kategorii Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas, letos vévodila kategorie Pekařské výrobky s počtem 24 výrobků.

Komise navrhla udělit značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2017 těmto výrobkům:

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

HOVĚZÍ ŠUNKA NEJVYŠŠÍ JAKOSTI

ŘEZNICTVÍ H+H, S.R.O.

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

BEZ OCENĚNÍ

Sýry včetně tvarohu

FARMÁŘSKÝ SÝR

ING. VOJTĚCH MENŠÍK, KUNČICE POD ONDŘEJNÍKEM

Mléčné výrobky ostatní

KRAVÁČEK ČOKOLÁDOVÝ

MARKÉTA TOBĚRNÁ, VELKÉ ALBRECHTICE

Pekařské výrobky včetně těstovin

NUDLE POLÉVKOVÉ S LIBEČKEM A PETRŽELKOU

FAJNA PASTA S.R.O.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

KARAMELOVÝ VĚNEČEK

DRUŽSTVO NAPROTI

Alkoholické a nealkoholické nápoje

BEZINKA SIRUP

EVA DUDOVÁ, OSTRAVA – MORAVSKÁ OSTRAVA

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

DŽEM VÝBĚROVÝ ANGREŠT

S U P R E M U S, SPOL. S R.O.

Ostatní

BYLINNÝ ČAJ KVĚTOVÝ

SOLERTUS, S.R.O.Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 416 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

F E S T I N G s.r.o.

Škroupova 957/4, Hradec Králové

IČ: 42196345

Lukáš Vacek - Jednatel společnosti

Mobil: 602 252 242

E-mail: vacek@festinghk.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz