Ve Zlínském kraji získaly Regionální potravinu Baby Beef párek a bio sýr Bokovník

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 03. 10. 2022


3. 10. 2022 - Předposlední předávání Regionální potraviny se odehrálo tuto sobotu. Během Dne Zlínského kraje si pro ocenění přišlo osm producentů úspěšných výrobků, mezi jinými například Šárka Šusteková za bio zrající sýr Bokovník nebo Petra Malá za škvarkové tyčinky.

Do soutěže se v kraji přihlásilo 38 výrobců se 197 produkty. Ocenění podepsaná ministrem zemědělství předali v sobotu 1. října ředitelka RO Olomouc Kateřina Mračková a ředitel Odboru průřezových činností a zemědělských informací MZe Josef Čech. Zájemci mohli ochutnat a zakoupit nově oceněné výrobky přímo na místě.

Značku Regionální potravina Zlínského kraje pro rok 2022 získaly tyto výrobky:

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

 1

Masné výrobky tepelně opracované

BABY BEEF PÁREK

FARMA RUDIMOV

 2

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

ZVĚŘINOVÉ GRILOVACÍ KLOBÁSKY

VENISON CZ

 3

Sýry včetně tvarohu

BIO BOKOVNÍK ZRAJÍCÍ SÝR

ŠÁRKA ŠUSTEKOVÁ

 4

Mléčné výrobky ostatní

BOŽENKA

JIŘÍ ČERVENKA

 5

Pekařské výrobky včetně těstovin

TYČINKY ŠKVARKOVÉ

PETRA MALÁ

 6

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

NEVYHLÁŠENO

 7

Alkoholické a nealkoholické nápoje

HRUŠKOVICA

SKANZEN MODRÁ

 8

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

BIO ŠVESTKOVÁ POVIDLA

DAVID RYŠAVÝ

 9

Ostatní

KOZÍ ZMRZLINA KEFÍROVÁ

MARTIN VLČEK

„Výhra je pro nás v prvé řadě oceněním naší práce a potvrzením, že to děláme správně a poctivě. Již z předchozího ročníku víme, že se díky tomu o nás dozví daleko více zákazníků a dostaneme také šanci se zúčastnit různých trhů a akcí, které se pořádají ve spolupráci s Regionální potravinou,“ ozřejmil Karel Přikryl z Farmy Rudimov, která letos uspěla s Baby Beef párkem.

Soutěž probíhala opět ve všech krajích České republiky s výjimkou Prahy. Značku Regionální potravina můžou získat producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku po dobu čtyř let.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. V současné době je oceněno 525 produktů od 376 výrobců. Podrobnosti o soutěži jsou dostupné na webových stránkách regionalnipotravina.cz.

Miroslav Bína

tiskový mluvčí

e-mail: press@szif.cz

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky a Národní dotace. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina. SZIF má v současné době 7 regionálních odborů a dalších 65 lokalizovaných pracovišť, která poskytují služby žadatelům přímo v místě jejich působení.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz