Značku Regionální potravina Jihočeského kraje slavnostně převzalo osm nových výrobků

InfoZprávyPotravinářstvíRegionální potravina vloženo: 25. 07. 2017


Holašovice, 21. července 2017 – Na Selských slavnostech dnes ocenila vítězné výrobce, kteří uspěli v soutěži o značku Regionální potravina, náměstkyně ministra zemědělství MUDr. Viera Šedivá. Toto prestižní ocenění se uděluje letos již poosmé nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy. Administraci značky zajišťuje Státní zemědělský intervenční fond.

Selské slavnosti mají dlouhou tradici, konají se už po dvacáté, a to od pátku 21. 7. do neděle 23. 7. po celý víkend. Místo konání, Holašovice, jsou zapsány na seznamu světového historického dědictví UNESCO. Program je více než nabitý. Trhy, výstavy a veletrhy ukáží vše, od krajových pochutin po lidovou zručnost. Staročeský jarmark oživí doby dávno minulé a ukáže 240 tradičních řemeslníků z Čech, Moravy i Slovenska v akci. Jarmareční veselí podpoří soutěže v jízdě na koních, chytání jihočeského kapra z kádě do ruky, pojídání kynutých koláčů a pečených buchet. K tomu všemu bude vyhrávat několik desítek kapel a hudebních sdružení.

V této krásné lidové atmosféře byly dnes, první den slavností, předány novým výrobkům prestižní značky Regionální potravina. „Ministerstvo zemědělství pomáhá soutěží Regionální potravina malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a pomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. „Každý rok ministerstvo ocení na sto nejlepších výrobků ze všech krajů. O úspěchu rozhoduje vztah výrobku k regionu, použité suroviny, senzorické vlastnosti či tradičnost nebo inovativnost,“ doplnil ministr zemědělství.

V Jihočeském kraji se letos o značku ucházelo 69 produktů od 21 výrobců. O logo se soutěžilo v devíti kategoriích, vítězové byli vybráni v osmi z nich. Neobsazená zůstala kategorie Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě. Největší zájem byl o pekařské výrobky včetně těstovin. Všem výhercům srdečně gratulujeme.

Značku Regionální potravina Jihočeského kraje 2016 obdržely tyto výrobky:

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

HUGO KLOBÁSA

MARTIN ŠUSTR

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

JIHOČESKÉ JERKY ZVĚŘINA KOŘENĚNÉ

CORAX TRADING S.R.O.

Sýry včetně tvarohu

KOZÍ GOUDA – ZRAJÍCÍ SÝR

RODINNÁ FARMA VÝROV S.R.O.

Mléčné výrobky ostatní

OVČÍ JOGURT MEDOVÝ

STATEK HORNÍ DVORCE S.R.O.

Pekařské výrobky včetně těstovin

ŽITO V ŽITĚ 460 G

PEKAŘSTVÍ MPM S.R.O.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

ŠPALDOVNÍK

GALAXIE SPOL. S R.O.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

BOZÍZOVKA HRUŠKOVICE

CAR LEND S.R.O.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

nevyhlášeno

Ostatní

ČESKOKRUMLOVSKÝ KARAMEL OD VAŠKA - PAMPELIŠKOVÝ

KARAMELOVÝ SEN S.R.O.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době spotřebitelé najdou značku u 416 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Vladimíra Nováková,
tisková mluvčí SZIF

Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz